CHALKIDA-BOYS®

Join the forum, it's quick and easy

CHALKIDA-BOYS®

CHALKIDA-BOYS®

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siz Olsanız Ne Cevap Verirsiniz?

mEsCaLiNe
    mEsCaLiNe
    Admin
    Admin

Siz Olsanız Ne Cevap Verirsiniz? Empty Siz Olsanız Ne Cevap Verirsiniz?

Mesaj tarafından mEsCaLiNe Ptsi Nis. 20, 2009 1:15 am

Saygin bir firmada yönetim, işe girmek isteyenlere bir soru sormuş ve soruya en

uygun cevabı veren kişiyi işe almışlar. Bu soruda dogru veya yanlış cevap diye bir şey

yok, sadece düşünce sistemi önemli. Soru şu: Karanlık yağmurlu bir gece, yağmur

yağıyor, fırtına var, gök gürlüyor ve siz sabaha karşı 02.00'de tek başınıza ıssız bir

yolda araba ile gitmektesiniz. Arabanız iki kişilik. Biraz ilerde otobüs durağında 3 kişi

bekliyor. Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiginiz kalp krizinden kurtarmış. Ikinci

kişi, çok yaşlı ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi. Üçüncüsü, hayatınizın

rüyası, her zaman tanışmak için can attığınız birisi. Hava gittikçe kötüleşiyor ve

arabanızda sadece bir kisiye yer var. Böyle bir durumda ne yapardınız? Burada doğru

veya yanlış cevap diye bir şey yok sadece her bir kişinin durumu algılayışı ve ele alışı

var. Bu görüşmede cevapların % 90'ı "yaşlı adamı alırdım" olmuş, olmuş ama sadece

bir kişiyi ise almışlar. O kisinin cevabı acaba nasılmış? (Biraz düsünün ve sonra asagisini

okuyun.) Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatımı kurtardığı gibi

yaşlı kişiyi de hastaneye yetiştirip iyileştirebilir. Böylece bende hayatımın insanıyla

otobüs durağında baş başa kalıp onu tanıma fırsatını elde edebilirim.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 6:42 pm